top of page

MERKEZİ İKLİMLENDİRME

MERKEZİ İKLİMLENDİRME NEDİR?

Merkezi İklimlendirme Sistemleri
Oteller, Hastaneler, Yönetim Binaları, Ofis Binaları, Endüstriyel tesisler, Alış-Veriş Merkezleri, İş merkezleri, Toplu konutlar, Spor Kompleksleri, Eğlence merkezleri gibi yapıların merkezi iklimlendirme projelerinin yapımı ve uygulama işleri Firmamızın konularındandır

 

Merkezi İklimlendirme Nedir?
İklimlendirme en genel halde, konfor amacıyla insan, hayvan ve bitkilerin veya endüstriyel bir mamulün üretilmesi sırasında atmosferik şartların otomatik olarak kontrol altında tutulması işlemi olarak ifade edilir. Pratikte ise iklimlendirme, havanın ısıtılması, soğutulması, nemlendirilmesi veya neminin alınması bir başka deyişle şartlandırılması işlemine denir. İklimlendirme sistemlerinde amaç, insan hayvan ve bitkilerin dolayısıyla onların yaşarken, çalışırken veya herhangi bir anlarında kendilerini rahat hissedecekleri ortamların sağlanması ve endüstriyel bir mamulün üretilmesi sırasında, mamulün istenen özelliklerde üretilmesi için gerekli olan atmosferik şartların sağlanması olarak izah edilebilir.

VRF klima sistemleri

Vitoclima 333-S ALL DC INVERTER

Soğutma kapasitesi: 8 HP - 88 HP

8/10 HP

12/14/16 HP

18/20/22 HP

88 HP

Geniş ürün programı ve esnek kombinasyon imkanı ile 8 HP’den 22 HP’ye kadar sekiz dış ünite modülü ve bu dış ünitelerle 88 HP kapasiteye ulaşmak mümkündür.

Tek dış üniteye 8 ~ 80 adet iç ünite bağlanabilir. Otel ve iş yeri gibi çok sayıda iç ünite uygulaması gerektiren projelerde optimum çözüm sağlar.

Vitoclima 333-S ALL DC INVERTER

Soğutma kapasitesi: 8 HP - 88 HP

Vitoclima 333-S VRF klima sistemleri, uzun borulama ile esnek montaj imkanı sunar.

  • Maksimum toplam boru uzunluğu 1000 m’dir (sınırlamalarla birlikte).

  • Dış ünite ve dış üniteye en uzak mesafedeki iç ünite arasında boru uzunluğu 165 m’dir.

  • Dış ünite ve iç ünite arasındaki kot farkı maksimum 90 m’dir.

  • İç üniteler arası kot farkı maksimum 30 m’dir.

Sistemin ömrünü uzatmak için dış ünite modüllerinin işletim sırası restart yapılmaksızın 8 saatlik toplam işletim süresinden sonra değiştirilir.

bottom of page