VITOCAL 100-S ISI POMPASI

Vitocal 100-S

Vitocal 100-S 2,7 ila 17,1 kW

Tek cihaz ile ısıtma, soğutma ve sıcak su

Vitocal 100-S hava kaynaklı split bir ısı pompasıdır ve bir dış ile iç üniteden oluşmaktadır. Hava kaynaklı ısı pompası dış havada depolanmış enerjisinden faydalanır. Dış ünite evaporatörde bulunan soğutucu akışkan sayesinde dış ortamdan ısı çekmektedir. Soğutucu akışkan kompresör yardımıyla istenilen ısıtma sıcaklığı na kadar sıkıştırılmaktadır. Bakır borulama üzerinden soğutucu akışkan dış üniteden iç üniteye geçmektedir. İç ünitede bulunan kondenser soğutucu akışkanın ısısını ısıtma devresine aktarmaktadır. İç ünite hidrolik tesisat için gerekli 3-yollu dönüşüm ventili, genleşme tankı ve frekans kontrollü pompa ile donatılmıştır.

Esnek ve yer tasarrufu sağlayansplit cihaz tasarımı

İç ünite diğer tüm ısıtma sistemlerinde olduğu gibi kazan dairesine veya kombi cihazında olduğu gibi mutfağa monte edilir.Dış hava koşullarına dayanıklı dış ünitenin montaj yeri esnek bir şekilde seçilebilir ve kompakt olduğundan dış duvara montajı mümkündür.

Vitotronic kontrol paneli

Kullanımı kolay Vitotronic 200 kontrol panelinavantajlarından teknik uzman gibi son kullanıcıda faydalanır: Türkçe menülü kontrol panelikolay anlaşılır şekilde tasarlanmıştır. Büyükekranı ışıklıdır ve kolayca okunabilir. Yardımfonksiyonu ile tüm adımlar tarif edilmektedir.Grafik destekli kullanıcı seviyesinde ısıtma vesoğutma eğrileri görüntülenmektedir.

Verimli ve ekonomik

Vitocal 100-S özellikle kısmı yüklerde çokverimli çalışır. Bunun için DC-Inverterteknolojisinden faydalanılmaktadır. Kompresörkapasite ihtiyacına göre hassas şekildemodülasyon yapar ve böylece daima istenilengidiş sıcaklığına ulaşılır. Fotovoltaik sistemlerden elde edilen elektriköztüketim için ısı pompası ile yüksek verimdekullanabilmektedir.

Internet üzerinden konforlu erişim

Opsiyonel olarak sipariş edilebilen Vitocom100 LAN1 modülü ile ısı pompası Internetebağlanabilmektedir. Ücretsiz Vitotrol Appile çeşitli fonksiyonlar kolayca akıllı telefonüzerinden ayarlanabilmektedir.Akıllı telefon üzerinden sıcaklık ayarı veya“party“ fonksiyonu kolayca ayarlamakmümkündür.

Harici ısıtıcı ile verimli işletme

Modernizasyon işleri için split ısı pompası özellikle çok uygun, çünkü mevcut ısı üreticisi ile kombine edilerek bivalent işletme türmümkün olabilmektedir. Mevcut ısı üreticisi sadece pik ihtiyaçlarda devreye girer.

 • Yüksek COP değerleri sayesinde düşük işletme maliyetleri (EN 14511’e göre):
  4,8‘e kadar (Hava 7 °C/Su 35 °C) ve
  3,6‘e kadar (Hava 2 °C/Su 35 °C)

 • DC-Inverter ve kapasite kontrolü ile kısmı yükte yüksek verim

 • Grafik ekranlı ve açık metin gösterimli kullanımı kolay Vitotronic kontrol paneli

 • Vitocom 100 LAN1 modülü ile Internete bağlantı imkanı

 • AC versiyonu 3,95‘e varan EER değerleri (A35/W18)

 • Fotovoltaik sistemlerden elde edilen elektriğin öztüketimi için optimize edilmiştir

 • 5 cihaza kadar kaskad işletme imkanı

DÖKÜMANLAR

Armutalan Mh. Süleyman Demirel Cad. 
No:16/Z 2 Marmaris / Mugla
Email: info@marenmuhendislik.com
Tel: +90 252 413 6757
Fax: +90 252 413 6757