top of page

VITOCAL 100-S ISI POMPASI

Tek cihaz ile ısıtma, soğutma ve sıcak su

Vitocal 100-S hava kaynaklı split bir ısı pompasıdır ve bir dış ile iç üniteden oluşmaktadır. Hava kaynaklı ısı pompası dış havada depolanmış enerjisinden faydalanır. Dış ünite evaporatörde bulunan soğutucu akışkan sayesinde dış ortamdan ısı çekmektedir. Soğutucu akışkan kompresör yardımıyla istenilen ısıtma sıcaklığı na kadar sıkıştırılmaktadır. Bakır borulama üzerinden soğutucu akışkan dış üniteden iç üniteye geçmektedir. İç ünitede bulunan kondenser soğutucu akışkanın ısısını ısıtma devresine aktarmaktadır. İç ünite hidrolik tesisat için gerekli 3-yollu dönüşüm ventili, genleşme tankı ve frekans kontrollü pompa ile donatılmıştır.

Esnek ve yer tasarrufu sağlayan split cihaz tasarımı

İç ünite diğer tüm ısıtma sistemlerinde olduğu gibi kazan dairesine veya kombi cihazında olduğu gibi mutfağa monte edilir. Dış hava koşullarına dayanıklı dış ünitenin montaj yeri esnek bir şekilde seçilebilir ve kompakt olduğundan dış duvara montajı mümkündür.

Vitotronic kontrol paneli

Kullanımı kolay Vitotronic 200 kontrol panelin avantajlarından teknik uzman gibi son kullanıcıda faydalanır: Türkçe menülü kontrol paneli kolay anlaşılır şekilde tasarlanmıştır. Büyük ekranı ışıklıdır ve kolayca okunabilir. Yardım fonksiyonu ile tüm adımlar tarif edilmektedir. Grafik destekli kullanıcı seviyesinde ısıtma ve soğutma eğrileri görüntülenmektedir.

Verimli ve ekonomik

Vitocal 100-S özellikle kısmı yüklerde çok verimli çalışır. Bunun için DC-Inverter teknolojisinden faydalanılmaktadır. Kompresör kapasite ihtiyacına göre hassas şekilde modülasyon yapar ve böylece daima istenilen gidiş sıcaklığına ulaşılır. Fotovoltaik sistemlerden elde edilen elektrik öztüketim için ısı pompası ile yüksek verimde kullanabilmektedir.

Internet üzerinden konforlu erişim

Opsiyonel olarak sipariş edilebilen Vitocom100 LAN1 modülü ile ısı pompası Internetebağlanabilmektedir. Ücretsiz Vitotrol Appile çeşitli fonksiyonlar kolayca akıllı telefon üzerinden ayarlanabilmektedir. Akıllı telefon üzerinden sıcaklık ayarı veya “party“ fonksiyonu kolayca ayarlamakmümkündür.

Harici ısıtıcı ile verimli işletme

Modernizasyon işleri için split ısı pompası özellikle çok uygun, çünkü mevcut ısı üreticisi ile kombine edilerek bivalent işletme türmümkün olabilmektedir. Mevcut ısı üreticisi sadece pik ihtiyaçlarda devreye girer.

 • Yüksek COP değerleri sayesinde düşük işletme maliyetleri (EN 14511’e göre):
  4,8‘e kadar (Hava 7 °C/Su 35 °C) ve
  3,6‘e kadar (Hava 2 °C/Su 35 °C)

 • DC-Inverter ve kapasite kontrolü ile kısmı yükte yüksek verim

 • Grafik ekranlı ve açık metin gösterimli kullanımı kolay Vitotronic kontrol paneli

 • Vitocom 100 LAN1 modülü ile Internete bağlantı imkanı

 • AC versiyonu 3,95‘e varan EER değerleri (A35/W18)

 • Fotovoltaik sistemlerden elde edilen elektriğin öztüketimi için optimize edilmiştir

 • 5 cihaza kadar kaskad işletme imkanı

DÖKÜMANLAR

bottom of page